اتكا به نفس خود را بيشتر کنيد

1- هر بار كه خود را با شخص ديگري مقايسه مي‌كنيد، بخشي از اعتماد به نفستان را از دست مي‌دهيد، به دارايي‌هاي خود كه ديگران ندارند فكر كنيد و اين را باور كنيد كه يگانه هستيد. هميشه از برخي جنبه‌هاي ظاهري خود قدرداني كنيد و خلق و خوي خود را بالا ببريد، در اين صورت، اعتماد به نفس شما افزايش مي‌يابد و اين ديدگاه شما منعكس مي‌شود.

2- به خبرهاي خوب درباره‌ي خودتان فكر كنيد، شما چيزهاي زيادي داريد كه خيلي‌ها نداند. بهترين تاثيري كه مي‌توانيد بگذاريد، زماني است كه خودتان هستيد. بيش‌تر به چيزهايي كه داريد، نگاه و فكر كنيد تا به ‌آن‌هايي كه نداريد.

3- بخشش يكي از راه‌هاي افزايش عزت نفس است.

4- هرگز به پيشرفت خود شك نكنيد، حتي وقتي كه تاريكي شما را احاطه كرده است. بدانيد كه تمام عشق و حمايتي كه نياز داريد، در وجود شما خواهد بود.

5- در مورد كاري كه بايد انجام دهيد، ترديد نكنيد، اقدام كنيد.

6- به جاي پنهان كردن تفاوت‌هايتان، آن‌ها را آشكار كنيد و نشان دهيد.

7- امام علي (ع) مي‌فرمايند: ناتوان‌ترين مردم، كسي است كه از بازسازي خويش عاجز باشد.

8- افكارتان را تحت كنترل درآوريد، اجازه ندهيد در درونتان هيولاي زشت بدگماني و منفي‌بافي تمامي اعتماد به نفس شما را از بين ببرد.

9- اگر همه‌ي كارهايي را كه توانايي انجام آن را داريد، انجام دهيد، از خودتان شگفت‌زده مي‌شويد.

10- سعي كنيد آن كاري را انجام دهيد كه مي‌خواهيد، سپس مودبانه، اما محكم، تمام درخواست‌هاي ديگر را نپذيريد.

11- خود را سرزنش نكنيد، زيرا خودباوري را كاهش مي‌دهد. قبل از هر چيز خود را مشمول عفو قرار دهيد، بايد خود را از تصميمات غير عاقلانه و حرف‌هاي احمقانه گذشته تبرئه كنيد و خطاها و لغزش‌هاي گذشته خود را ببخشيد. كسي كه توانايي بخشيدن خود را ندارد، شب از بي‌خوابي رنج مي‌برد و روز از ملالت و خستگي.

12- هميشه يك عطر يا ادوكلن در كيف خود داشته باشيد، بوي خوش اعتماد به نفس شما را افزايش مي‌دهد.

/ 0 نظر / 7 بازدید